Konzultace

Otázka léčitelnosti nebo neléčitelnosti pacienta není v tom, jestli se nemoc

jmenuje tak nebo jinak, kam ji zařadila moderní medicína, jakou diagnózou

ji označila. Otázka léčitelnosti v homeopatii je ta, jaký dosah má homeopat,    kolik toho umí, je to otázka jeho odbornosti. A druhá, možná ta důležitější věc

je, jak nám pacient dovolí, abychom s ním pracovali. On se nám musí svým 

způsobem otevřít. Pokud to neudělá, je neléčitelný. Tam je ta hranice."

Pavel Opelka, ředitel a přednášející České školy klasické homeopatie

 

 

Homeopatické konzultace

Před první homeopatickou konzultací žádám klienty o vyplnění homeopatického dotazníku a jeho zaslání ještě před konzultací zpět emailem. Vyplněním dotazníku se značně urychlí průběh konzultace, je pak prostor i na jiná sdělení. I tak trvá první konzultace cca 1 hodinu. Mou snahou je získat co nejucelenější obraz klienta, vývoje jeho symptomů, nemocí od dětství až po současnost.

 

Homeopatický dotazník  je ke stažení níže. Všechny poskytnuté informace, jak v dotazníku, tak při konzultacích, považuji samozřejmě za důvěrné. Protože pracuji s osobními údaji, vztahuje se na mne nařízení nařízení o ochraně osobních údajů GDPR. S vyplněním homeopatického dotazníku Vás proto prosím též o vyplnění "Souhlasu GDPR", který rovněž stáhnete níže. Podepasný souhlas je buď možné zaslat zpět emailem nebo Vás o jeho podepsání poprosím v rámci osobní konzultace (... děkuji za pochopení).

 

 

 

Pro výběr léků je nutná analýza celého případu - repertorizace, analýza psychosomomatiky, sestavení časoprostorové mapy. Léky tedy nedávám přímo na konzultaci a  domlouvíme  jejich předání nebo zaslání. 

 

Na základě první konzultace připravuji  2-4 léky v závislosti na charakteru případu. Platí pravidlo podávání jednoho léku v jednom čase, tj. jeden lék se bere přibližně týden, pak následuje  asi 2 týdny pauza a začíná se s lékem dalším.    Na základě první konzultace je tedy pokryta léčba na přibližně 2-4 měsíce.

 

Každá kontrolní konzultace následuje po dobrání připravených léků. Zhodnotíme současný fyzický a psychický stav, vývoj jednotlivých symptomů a reakce na předchozí léky. Délka kontrolní konzultace je cca 45 minut. Na základě kontrolní konzultace připravuji 4 léky, které pokrývají další 4 měsíce léčby.

 

Mezi osobními konzultacemi je možné v případě potřeby  zavolat.

 

Místo

Homeopatické konzultace se konají v Centru Šestý smysl na adrese Široká 14, Praha 1.

 

Ceník

Úvodní  konzultace .............  1.500,- Kč

Kontrolní konzultace ............   900,- Kč

 

Průběh a doba léčby

Působení homeopatických léků může být velmi nenápadné,  je mým záměrem, aby homeopatická léčba byla pro klienta co nejšetrnější.  Pro uvědomění si změn to chce také určitý cvik, ne  každý je zvyklý se neustále pozorovat. Pomůže pohled zpět: "Jak se můj život změnil od té doby, co beru homeopatika? Jak se cítím?" K uvědomění pomáhá i kontrolní konzultace, kdy probíráme, jak se vyvinuly symptomy, které klient na začátku léčby uváděl.  Aby byl  změny lépe patrné, chce to určitý čas.

 

Absolvovat pouze úvodní konzultaci a vzít 4 léky je většinou málo.  Osobně doporučuji setrvat v procesu homeopatické léčby po nějaký čas, za cca 1,5 roku lze už  udělat hodně práce.

 

 

© Klára Loumová 2018