O mně

O  mně


Mé jméno  Klára pochází z latinského clara představující krásná synonyma "jasná, zářící", sama ho vnímám spíš jako "pravdivá". Ze stejného základu pochází i anglické slovíčko clear znaměnající mimo jiné čistý, vyčistit či objasnit.


Je to nejen mé jméno, které mne vede k tomu, abych do všeho, co v životě dělám, vnesla světlo ve smyslu pravdy, abych byla pravdivá vůči sobě samé, abych pro sebe i pro okolí dokázala věci, okolnosti a souvislosti objasnit, vidět v jejich opravdovosti a podstatě. Když je vše jasnější, je snadnější najít i řešení.


Vidět vše pravdivě nemusí být jednoduché, zbavit se iluzí také ne, ale ve finále je to vždy nesmírně osvobozující.  Má přirozenost mi to stejně jinak nedovolí.


Baví mě nahlížet skutečnosti a okolnosti z mnoha úhlů i nových perspektiv a ukazovat tyto pohledy druhým, inspirovat je k tomu, aby vnímali souvislosti a nové možnosti.   Díky tomu mohou naše životy  nabrat úplně jiný směr a nové netušené kvality.O mé cestě k homeopatii i přístupu k jejímu praktikování se můžete více dočíst zde.

 

© Klára Loumová 2018

Jsem absolventem České školy klasické homeopatie a registrovaným homeopatem ČKKH. Vzdělání je samozřejmě jen určitým předpokladem. Homeopatie je nejen věda (jakkoli to někteří stále nechtějí vidět), ale do určité míry i umění, jehož kvalita se odvíjí od vlastní osoby homeopata.


I když to zatím nedokážu úplně pojmenovat, vnímám, jak obrovský poteciál v sobě homeopatie má. Každopáně je mým záměrem, aby byl můj homeopatický přístup vždy co nejaktuálnější, pravdivý a holistický,  aby se vyvíjel a neustrnul jen na školních znalostech.